Informácie a ceny:

FAQ - Časté otázky

Má MBST terapia nejaké  negatívne vedľajšie účinky?

Nie, ani po 23 rokoch využívania terapie na celom svete nie sú známe žiadne negatívne vedľajšie účinky. Nehrozí tu žiadne riziko infekcie, krvácanie, zrasty či iné nežiadúce účinky.  Pacient nemusí  prerušiť pracovný proces, ani svoje primerané pohybové aktivity.

Lekár vás bude informovať o prípadných kontraindikáciách terapie  (kritériá a podmienky, pri ktorých by nemala byť použitá terapia magnetickou rezonanciou). Vo všeobecnosti sú to nádorové ochorenia, akútny zápal v ošetrovanej oblasti, AIDS, kardiostimulátor, inzulínová pumpa, leukémia a tehotenstvo.

Je MBST terapia bolestivá?

Liečba magnetickou rezonanciou nespôsobuje žiadne nepríjemné pocity, bez ohľadu na to, či sa lieči osteoartróza alebo osteoporóza. Pacienti občas vnímajú mierne mravenčenie, alebo pocit tepla v liečenej oblasti, čo je však zvyčajne považované za príjemné.

Je niečo, čo je potrebné vziať do úvahy pred začatím liečby?

Liečba nevyžaduje žiadnu špeciálnu prípravu a môže sa začať hneď po vyšetrení  lekárom. 

Môže elektromagnetické pole prístroja MBST pôsobiť na telo negatívne?

Terapia magnetickou rezonanciou pracuje na rovnakom princípe ako snímkovanie magnetickou rezonanciou (MRI).  Elektromagnetické polia prístroja MBST sú však až 10 000 krát slabšie ako pri MRI snímkovaní, pretože pri terapii sa nevyžadujú žiadne zobrazovacie výsledky.

Terapia je úplne bezpečná a je bez akýchkoľvek negatívnych účinkov spojených s jej používaním.

Môžeme niečím podporiť MBST terapiu?

MBST terapia je najúčinnejšia, ak sú bunky v poškodenom tkanive zásobované veľkým množstvom tekutín. Odporúča sa preto počas terapie piť minimálne 2,5 litra tekutín denne - vodu, džús, čaje a iné nealkoholické nápoje.  

Na čo dôležité máme pamätať po ukončení terapie?

Po ukončení liečby sa všeobecne odporúča pacientom relatívny pokoj. Počas prvých dní po terapii by sa mali pacienti vyhýbať veľmi namáhavej činnosti.

Môžeme MBST terapiu absolvovať viackrát?

Áno, terapia sa môže opakovať i viackrát. Medzi jednotlivými liečebnými terapiami by však vždy mala byť dostatočná prestávka.

Minimálne po 3 mesiacoch od ukončenia terapie je možné napr. využiť 5 dodatočných terapií na posilnenie terapeutického účinku. Toto môžeme opakovať viakrát podľa potreby,

Existujú nejaké obmedzenia pri MBST terapii?

Všeobecne platí, že MBST terapia je pre ľudí všetkých vekových kategórií a bez ohľadu na ich fyzickú kondíciu, avšak za predpokladu, že pacientov stav nie je v kontraindikácii s MBST terapiou (nádor v liečenej oblasti, leukémia, AIDS, bakteriálna infekcia, reumatizmus v akútnom štádiu, tehotenstvo, kardiostimulátor, inzulínová pumpa).

Aký je postup, keď sa chcem k vám objednať ?

Je potrebné zavolať na číslo 0949 67 77 99, kde Vám pracovníčka recepcie podá bližšie informácie a dohodne si s Vami termín vstupnej lekárskej konzultácie, na ktorú prídete aj s výsledkami vyšetrenia (MRI alebo RTG s popisom - nie staršie ako 6 mesiacov). V prípade potreby zabezpečíme RTG vyšetrenie kĺbov (poplatok 15€). Zvyčajne po absolvovaní vstupnej lekárskej konzultácie môžete v ten istý deň nastúpiť na prvú MBST terapiu.

Ako prebieha MBST terapia ?

Ak Vám po absolvovaní vstupnej lekárskej konzultácie náš lekár odporučí MBST terapiu, môžete nastúpiť na jednotlivé terapie (ich počet určí lekár podľa diagnózy a závažnosti ochorenia ). Jednotlivé terapie je potrebné absolvovať podľa pokynov lekára, spravidla každý deň za sebou - denne.

Každá terapia trvá 60 minút a absolvujete ju v polohe ležmo – môžete spať, počúvať hudbu, čítať a pod. Potrebné je priniesť si oblečenie bez kovových súčastí (zipsy, pracky, gombíky, kovové doplnky ...). V záujme dosiahnutia čo najlepších terapeutických výsledkov poskytujeme terapiu podľa potreby aj počas víkendových dní a počas pracovných dní vo večerných hodinách. V prípade potreby vieme sprostredkovať a zabezpečiť ubytovanie.