Objednávky: + 421 949 / 67 77 99

Informácie a ceny:

Revolučná liečba artrózy už aj na Slovensku !

Artróza je ochorenie všeobecne známe ako opotrebovanie (ľudovo vydratie)  kĺbov, ktoré vzniká postupným opotrebovaním chrupaviek v kĺboch. Bolesti kĺbov a obmedzená pohyblivosť vážne znižujú kvalitu života pacientov.

Prvé artrotické zmeny začínajú už v dvadsiatke, v päťdesiatke ich už má väčšina z nás. Artrózou trpia asi 4 % dvadsaťročných, ale až 80 %  70 - a viac ročných ľudí. Existuje niekoľko ďalších faktorov okrem veku, ktoré podmieňujú a urýchľujú vznik  ochorenia -nadváha, nedostatok pohybu, určité činnosti či druhy športov nadmerne zaťažujúce kĺby, úrazy, ale významnú úlohu zohráva aj genetika. Pri artróze bolia nielen bedrové a kolenné kĺby, ale aj ramená, lakte, chrbtica, malé kĺby rúk, zápästia či palce na nohách. 

Chrupavka totiž pôsobí v kĺboch ako tlmič. Jej životnosť je však obmedzená, opotrebúva sa a stráca svoje vlastnosti. Podľa lekárov je artróza dôsledkom nerovnováhy správneho fungovania mechanizmu kĺbu, ktoré je spôsobené degradáciou chrupavky.

Magneticko – rezonančná terapia (MBST ® terapia)

Na liečbu artrózy sa používa niekoľko liečebných metód, avšak väčšina z nich je zameraná iba na príznaky ochorenia (bolesť) a nie na príčinu ochorenia (degenerácia chrupavky). Metód liečby samotnej kĺbovej chrupavky je však veľmi málo.

Jednou z najnovších a najmodernejších metód liečby je magneticko – rezonančná metóda rastu bunkových jadier (MBST terapia), ktorá využíva fyzikálne aspekty magnetickej rezonancie.

Cieľom MBST terapie je podporiť prirodzenú regeneráciu kĺbovej chrupavky  a následné zväčšenie objemu a hrúbky chrupavkovej vrstvy v kĺboch.

Na porovnanie s inými liečebnými metódami, MBST terapia rieši základné príčiny ochorenia, nielen jej symptómy. Liečba je založená na rovnakom princípe, ako je snímkovanie pomocou magnetickej rezonancie (MRI) - metódy umožňujúcej lekárovi generovanie obrazov mäkkých tkanív. MRI je v súčasnej dobe najpresnejšia a najmodernejšia diagnostická metóda. Jej terapeutický účinok sa prvýkrát dostal do povedomia lekárskej verejnosti, keď pacienti trpiaci artrózou zaznamenali, že ich bolesť ustúpila po tom, čo absolvovali vyšetrenie MRI. Tieto správy inšpirovali výskumný tím spoločnosti MedTec v Nemecku k ďalšiemu skúmaniu tohto javu a k vývoju  MBST prístroja a metódy  magneticko - rezonančnej terapie rastu bunkových jadier. Prístroje MBST terapie využívajú rovnaké fyzikálne zákonitosti ako snímkovanie pomocou magnetickej rezonancie. Jediným rozdielom je, že používané elektromagnetické polia sú oveľa slabšie ( približne 10 000 krát ). 

MBST magneticko - rezonančná terapia rastu bunkových jadier nemá žiadne vedľajšie účinky, je úplne bezpečná a bezbolestná.

Jediné centrum MBST terapie  na Slovensku sa nachádza v Leviciach na Ulici A. Kmeťa 39 (Sun Medical centrum), kde je každému pacientovi poskytnuté poradenstvo, konzultácia zdravotného stavu a liečba prístrojom MBST Kernspin.