Objednávky: + 421 949 / 67 77 99

Informácie a ceny:

Život bez bolesti kĺbov!

DLHOTRVAJÚCA BOLESŤ ČASTO OVLÁDNE CELÝ NÁŠ ŽIVOT. BOLESŤ NÁS OBMEDZUJE NIELEN PRI BEŽNÝCH KAŽDODENNÝCH ČINNOSTIACH, AKO JE PRÁCA V DOMÁCNOSTI, NAKUPOVANIE, HRA S DEŤMI, ALE MÔŽE DOKONCA UKONČIŤ NAŠE ŠPORTOVÉ AKTIVITY A ČASTO AJ POHYB AKO TAKÝ.  NAJVIAC SA VŠAK OBÁVAME TOHO, ŽE BOLESŤ OBMEDZÍ NAŠU PRACOVNÚ AKTIVITU, RESP. NÁS PRINÚTI ODÍSŤ Z PRÁCE ÚPLNE. TOTO SO SEBOU PRINÁŠA OBROVSKÝ STRES A ČASTO AJ VÁŽNE PSYCHICKÉ PROBLÉMY. AKO SA DÁ ŽIVOT V BOLESTI VRÁTIŤ K NORMÁLNEMU ŽIVOTU BEZ NEJ ?

Spýtali sme sa na to odborníčky MUDr. Soni Paule z Centra liečby ochorení pohybového aparátu.

Revolučná liečba artrózy už aj na Slovensku !

Artróza je ochorenie všeobecne známe ako opotrebovanie (ľudovo vydratie)  kĺbov, ktoré vzniká postupným opotrebovaním chrupaviek v kĺboch. Bolesti kĺbov a obmedzená pohyblivosť vážne znižujú kvalitu života pacientov.

Prvé artrotické zmeny začínajú už v dvadsiatke, v päťdesiatke ich už má väčšina z nás. Artrózou trpia asi 4 % dvadsaťročných, ale až 80 %  70 - a viac ročných ľudí. Existuje niekoľko ďalších faktorov okrem veku, ktoré podmieňujú a urýchľujú vznik  ochorenia -nadváha, nedostatok pohybu, určité činnosti či druhy športov nadmerne zaťažujúce kĺby, úrazy, ale významnú úlohu zohráva aj genetika. Pri artróze bolia nielen bedrové a kolenné kĺby, ale aj ramená, lakte, chrbtica, malé kĺby rúk, zápästia či palce na nohách.